Na ZČU byl akreditován nový vzdělávací program Technik diagnostik zdravotnické termografie

05.05.2020

Vzdělávací program Technik diagnostik zdravotnické termografie je součástí aktivit Západočeské univerzity v boji proti COVID-19. Cílem kurzu je odborně připravit účastníky na výkon práce technik diagnostik zdravotnické termografie, tj. měření potenciálně nakažených osob pomocí termokamer zejména v místech s vysokou koncentrací lidí jako jsou nemocnice, firmy, úřady, školy nebo obchody.

„Termokamery jsou v současnosti masivně instalovány v nemocnicích, na úřadech, ve firmách. Od jejich použití se očekává, že odhalí osoby se zvýšenou teplotou, aby se nedostaly do užšího kontaktu s ostatními zdravými osobami a omezilo se tak riziko přenosu nákazy. Bez vyškolení lidí, kteří o použití termokamer rozhodují, kteří termokamery instalují i těch, kteří jimi diagnostikují teplotu osob, si ale všichni kupujeme pouze iluzi bezpečí“, vysvětluje motivaci k vzniku nového kurzu Milan Honner, vedoucí odborné skupiny termodiagnostiky a odborný garant schváleného školicího pracoviště Asociace technických diagnostiků ČR, z.s. pro oblast termodiagnostiky na ZČU v Plzni. Více se dočtete v rozhovoru s docentem Honnerem.

Pro více informací a podání přihlášky na školení Technik diagnostik zdravotnické termografie - kategorie I. navštivte webové stránky schváleného školicího pracoviště ATD ČR v oboru termodiagnostiky na ZČU v Plzni.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: ssptermo@ntc.zcu.cz