Moderní vzdělávání ve fotonice

Jako univerzitní pracoviště se kromě naší hlavní činnosti věnujeme i podpoře vzdělávacích aktivit. Na začátku roku 2019 jsme prodloužili partnerskou spolupráci s EYEST (Belgie), kteří stojí za úspěšnou edukační sadou Photonics Explorer pro výuku optiky a fotoniky. Photonics Explorer jsme díky podpoře sponzorů mohli předat řadě základních a středních škol. Sady byly pozitivně hodnoceny ze strany učitelů i studentů. Původně jedna vzdělávací sada se nyní rozrostla o další: Gobo projektor (Photonics Gobo slide projector), IR rukavice (Photonics IR glove), RGB lampa řízená chytrým telefonem (Smartphone controlled RGB lamp) a jednotlivé komponenty (General Photonics Toolkit), které lze použít až pro 33 workshopů zaměřené na různé věkové kategorie studentů (10 – 14 let, 15 – 18 let a 18+). Mezinárodní vzdělávací projekt tak rozšiřuje nabídku moderních pomůcek pro technické vzdělávání studentů.

Jste-li učitelem základní či střední školy rádi Vám jako lokální partner Eyest umožníme vyzkoušení výukových sad nebo pomůžeme se zakoupením sady.

V současnosti hledáme také sponzory, kteří by měli zájem finančně podpořit nákup sad pro školy.

Workshopy z komponentů General Photonics Toolkit

33 workshopů z komponentů General Photonics Toolkit bylo vyvinu vědeckými organizacemi zaměřenými na fotoniku. Jednotlivé workshopy jsou rozdělené dle věkových kategorií a ke každému workshopu lze stáhnout instrukce, případně další doplňující materiály (v angličtině).

Seznam všech workshopů

Důležité odkazy

Další informace získáte na webech nebo na YouTube kanálu:
www.youtube.com/channel/UCyg1r3FlTGTu79dWyV7xf4w/featured
b-photonics.eu/en/
phablabs.eu/

Jak nakoupit sady a komponenty

K nákupu lze využít objednávkový formulář na b-photonics.eu/en/order, rádi Vám také s nákupem pomůžeme.

Kontakt

Martina Angelovová
Tel.: 377 634 786
E-mail: mangelov@ntc.zcu.cz